recenzja singla: Sunny Day Real Estate – Lipton Witch
recenzja singla: Sunny Day Real Estate – Lipton Witch

b0223ec0

8

Co było najlepsze w kapelach indie-emo z lat 90.? Prawdopodobnie najlepsze, najbardziej staranne melodie jakie powstawały wówczas w całym niezależnym rocku. Fali zespołów z tamtego okresu przewodzili Sunny Day Real Estate, grupa która ze wszystkich emo-legend przetrwała najdłużej (około 6 lat i cztery płyty, jak na tamtą scenę niemal wieczność). Ostatnio mieliśmy okazję słuchać ich premierowego materiału na „łabędziej pieśni” czyli albumie „The Rising Tide” w 2000 roku, który to miał i piękne melodie („Rain Song”) i inteligentne rockowe wymiatanie („Disappear”). Tegoroczny powrót ekipy Jeremy’ego Enigka sygnuje jak na razie kawałek wpisany właśnie w tę drugą kategorię.

Co jest takiego fajnego w „Lipton Witch”? Brzmienie gitar i przejścia za sprawą których ma się poczucie, że ta muzyka oddycha pełną piersią, nie jest skostniała i niemrawa. Coś co sprawia, że nawet pojawiając się w 2014 roku z graniem w niemłodym jakby nie było stylu Sunny Day Real Estate nadal niosą ze sobą pewien powiew świeżości. Jeremy to przecież taki wokalista, którego nie podrobi nikt. Posiadacz barwy, za którą można na serio zatęsknić, bo drugiej takiej nie będzie jeśli jego nie będzie… Mieliśmy zresztą Enigka solowego, ale dopiero z Goldsmithem, Mendelem i Hoernerem zazębiają się wszystkie elementy i znów zaczyna dziać się coś niesamowitego.

Oczywiście póki co nie ma ekscytacji na miarę „Diary” lub „How It Feel To Be Something On”. Moim zdaniem raczej nie będzie, ale o „Lipton Witch” nie da się poza tym mówić źle. Chłopaki wracają, z miejsca czyniąc dobro (ile entuzjazmu jest w samych początkowych partiach utworu) oraz symbolicznie wydając się na splicie z Circa Survive czyli emo-idolami kolejnego pokolenia. Mamy wymiatacz, teraz czekamy na zniewalającą melodiami balladę. 

zobacz również:

Sunny Day Real Estate – Seven

Sunny Day Real Estate – Guitar And Video Games

0 komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>