recenzja singla: Sonia Pisze Piosenki – Movie Quotes
recenzja singla: Sonia Pisze Piosenki – Movie Quotes

sonia

6

Bohaterka naszej recenzji nazywa się Sonia i mieszka w Warszawie. Jest młodą, sprawiającą miłe wrażenie studentką. Jej największym atutem, z którym lubi się obnosić jest to, że pisze piosenki.

Nie kłamie, rzeczywiście je pisze, gdyby nazwała swój projekt Sonia Pisze Dobre Piosenki, to też byłoby zgodne z prawdą. Nawet jeśli „Movie Quotes” wpisuje się w mocno rozpowszechnioną stylistykę akustycznego pykania na gitarze, tudzież słodkiego balladowego folku, to urokliwości owego utworu łatwo odeprzeć nam się nie uda. Pierwsze takty sugerują mi niezapomnianą „Luę” sędziwego już  (mentalnie) Conora Obersta, ale zamiast I know that it is freezing… słyszymy dziewczęce do you wanna take my hand and walk to the sun? Głos Soni sprowadza niepohamowany od skojarzeń umysł w kierunku cytowanej przez nią samą Laury Marling. W przeciwieństwie do starszej koleżanki, Sonia Pisze Piosenki jak na razie punktuje totalną zwiewnością, a jej promujący pierwszą EP’kę kawałek pozostaje niezmienny w byciu lekkim jak piórko przez całe 3:11.

zobacz również:

Sonia Pisze Piosenki - For Katie

Sonia Pisze Piosenki – Friends To Lovers

Napisany przez Łukasz Zwoliński 0 Komentarzy , , , , , , ,

0 komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>