recenzja singla: The Sunlit Earth – Amnesia
recenzja singla: The Sunlit Earth – Amnesia

cover

8

Niewiele mieliśmy chyba jak dotąd tak zwanych „lyric video” tworzonych przez polskich wykonawców. Do grona nielicznych dołączyło niedawno kilku panów z Giżycka. W marcu 2013 zostaliśmy urzeczeni czarno-białym Nowym Jorkiem w ujęciu Vampire Weekend. Prawie dokładnie rok później patent w bardzo podobnym stylu, ale bez żadnej ujmy na jakości powtórzyła ekipa The Sunlit Earth. Wygląda to przemiło w czym oczywiście zasługa zgrabnego pomysłu, montażu i realizacji. Wszyscy doskonale jednak wiemy, że bez dobrego kawałka nie byłoby w ogóle tematu.

„Amnesia” zalicza się do tych sprytnie wymyślonych piosenek, które z każdym kolejnym momentem już podczas trwania zyskują coraz większą sympatię słuchacza. Podopieczni Nasiono Records zaczynają nieźle, od pogodnej zwrotki, ważny punkt zyskują przy run run runaway until you reach the blind street…, aż w końcu przesądzają sprawę bujnie rozkwitającym refrenem. Dla niego chociażby warto sobie „Amnesię” zapętlić. W gruncie rzeczy jest to kawałek totalnie radiowy, a właściwie taki, który zdobywałby playlisty radiowe gdyby sprawiedliwość wymierzali fani wartościowego grania. Zdecydowanie moment of bliss.

zobacz również: 

The Sunlit Earth – Right-About Turn

The Esthetics – Talk With Steph

Napisany przez Łukasz Zwoliński 0 Komentarzy , , , , , , ,

0 komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>