recenzja singla: The Horrors – So Now You Know
recenzja singla: The Horrors – So Now You Know


So-now-you-know_1200-x-1200px_v4_1

4

To teraz już wiesz.

Znacie to uczucie dokładania wszelkich starań do rozwinięcia z kimś głębszej znajomości, żeby w rezultacie pozostać tylko dwudziestym piątym kolegą albo znajomym po kisielu? Chcąc nie chcąc, jakąś bliżej niesprecyzowaną analogię i podobnie wątpliwą przyjemność odczuwam właśnie przy okazji nowego singla The Horrors.

Tych mrocznych oraz ewidentnie chudych panów widziałem na żywo 4 lata temu i jako fan pierwszych dwóch płyt jakoś nie byłem w stanie przełknąć bezduszności tej trzeciej. To co na „Primary Colours” iskrzyło i płonęło żywym ogniem przy „Skying” trochę zdechło. Słuchając „So Now You Know” mam bardzo podobne wrażenie co we wcześniejszym ich singlu „I Can See Through You”. I choć tam czuło się zmarnowany potencjał niezłej kompozycji, brak pójścia w stronę wywołującą emocję, tak tutaj nie ma się już nawet co czarować. The Horrors postanowili pozostać nudziarzami stawiającymi wyłącznie na brzmienie. To pozostaje poprawne, ale w żadnym stopniu nie emocjonujące. Klawisze i wyczucie nastroju ratowały „Still Life” a nawet czyniły z niego utwór całkowicie udany. Tu zapewniają jakieś minimum co tak czy inaczej nie chroni przed wrażeniem, iż nie pierwszy raz wykorzystana zostaje ta sama recepta na dość marny refren. Szkoda, bo wcześniejsza zapowiedź albumu w postaci „I See You” (totalne upośledzenie w wymyślaniu tytułów) była przecież całkiem całkiem.

Pozostaje mieć nadzieję, że „So Now You Know” jawi się jedynie niefortunnie dobranym słabszym fragmentem długogrającego „Luminous”.

To teraz już wiesz. Odejdź.

zobacz również:

The Horrors – Three Decades

Echo And The Bunnymen – With A Hip

Napisany przez Łukasz Zwoliński 0 Komentarzy , , , , , , ,

0 komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>