recenzja singla: Logophonic – Little Pieces
recenzja singla: Logophonic – Little Pieces

6

A gdyby tak przedstawicieli bujnej trójmiejskiej sceny alternatywnej podzielić na dwie grupy? Po jednej stronie postawić tych niesfornych, hałaśliwych, nawalających brudne gitarowe jazdy i psychodeliczne odloty. Po drugiej zaś projekty łagodne, swą muzyką kojące nerwy, snujące melodie w sposób delikatny. Gros kapel z Music Is The Weapon i Nasiono Records reprezentowałby pierwszą kategorię (Pomelo Taxi, Kiev Office, 1926, Cats On The Sun), niektórych należałoby rozerwać na pół (Trupa Trupa, The Shipyard), ale znaleźliby się i tacy, którzy bez wątpienia trafiliby wprost do bramki nr 2.

Duet Logophonic ukazuje wrażliwszą twarz wytwórni MISTW. Utwory duetu takie jak „On The Contrary” proponują słuchaczowi godziwą formę muzycznego relaksu, akustyczno-elektroniczną subtelność i moment ukojenia. Choć na przykład „This Is War” ma już w sobie coś z folkowo-bluesowej zażartości to wzięty przeze mnie na warsztat, singlowy „Little Pieces” jest przykładem jak najbardziej eleganckiej i spokojnej kompozycji. Może się podobać eteryczność zwrotek, coś co sprawia, że mamy do czynienia z piosenką jak to się mówi „ładną”, jak również atakujący w drugiej części tłusty synth-motyw, zapowiedziany przez wprowadzającą napięcie pulsację. Jeśli chodzi o wokal Macieja Szkudlarka to polski akcent przy angielskich słowach kilka razy daje o sobie znać, aczkolwiek nie jest to rzecz szczególnie rażąca. Dobry, nie za wesoły chillout.

posłuchaj również: 

Logophonic – Little Pieces LP (bandcamp)

Borowski/Miegoń – Seahorse

Napisany przez Łukasz Zwoliński 0 Komentarzy , , , , , , ,

0 komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>